
Legutóbbi tekerésünk alkalmával Isu barátom felvetette, hogy menjünk el egy kétnapos túrára Szlovákiába. Sajnos az időjárás ezt a tervet felülírta, így egynapos kör lett belőle, a jól bevált útvonalon, Esztergomtól Selmecbányára és vissza. Az előzményekről röviden annyit, hogy a tavalyi év nagy részét kórházban töltöttem, ezért az idei szezont zéró kondícióval kezdtem. Ennek kompenzálására úgy…

Hagytam egy pár napot hátha valaki más ír egy kis beszámolót a szlovákiai rekustalálkozóról de senki nem vette a fáradtságot magának ezért megteszem én. A csütörtök reggeli hét óra az esztergomi vasútállomáson talált és innen már csak 200 kilométert kellett bringáznom Jasenská Dolináig. Nem is túl nagy távolság, volt már máskor is ilyen. Átjutva Szlovákiába…